Preskočiť navigáciu.
Domov

Gustáv Murín

Gustáv Murín (1959) publikoval počas vysokoškolských štúdií články o ochrane životného prostredia, z oblasti kultúry a poviedky v denníkoch a časopisoch.

Knižne debutoval roku 1989 reportážnou prózou Případ pohřbeného hřbitova vychádzajúcou z jeho ekologických úsilí a ochranárskeho zmýšľania.
Nasledovali zbierky poviedok a esejí, romány, novela, vedecko-popularizačná štúdia o biológii, úvahy o manželstve, o dlhovekosti, faktografia o organizovanom zločine, popularizačné encyklopédie a zbierky cestovných príbehov.   
Gustáv Murín autorsky spolupracoval so Slovenským  rozhlasom, napísal rozhlasové hry, autorsky aj účinkovaním prispel k viacerým televíznym reláciám.
Najväčší čitateľský ohlas zaznamenala jeho „Mafiánska séria“, ktorá vyšla vo vydavateľstve Marenčin PT: Mafia v Bratislave - 1989 – 1999 dekáda zločinu a trestu (2009), Mafia na Slovensku - Osudy bossov Černákovej éry ( 2009), Boss všetkých bossov - Mikuláš Černák (2010), Mikuláš Černák (2010), Gorily v podsvetí - MAFIA.SK (2012), Mafiáni - Krvavé príbehy - zúčtovanie? (2013), Slovenská mafie v Praze (2014).
Kniha Mafia na Slovensku získala cenu Panta Rhei Awards za najpredávanejšiu knihu roku 2009.