Preskočiť navigáciu.
Domov

Privítame Gabrielu Futovú

Gabriela Futová (1971) - obľúbená spisovateľka pre deti a mládež.

Vyštudovala novinárstvo na FF UK v Bratislave, ale novinárstvu sa nevenuje. Svoje miesto, a to veľmi úspešne, si našla pri písaní knižiek pre deti a mládež.

" Je knihovníčkou a metodičkou pre prácu s deťmi a mládežou v Knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove.

Už jej prvá kniha Naša mama je bosorka (2000) očarila malých čitateľov, po nej nasledovali ďalšie knihy, v ktorých sa fantastické príbehy a predstavy striedajú s reálnymi problémami súčasných detí:  Hľadám lepšiu mamu, Ako čarovná fľaška zachránila Vianoce, Ako topánka Anka do sveta išla, Keby som bola bosorka, Nezblázni sa, mamička, Lepší otec v hrsti ako kamoš na streche, Rozruch v škole na Kavuličovej ulici, Šyri kosti pre Flipra, Dokonalá Klára, Psia škola kocúra Červenochvosta, Zmätené dvojičky zo slepej uličky a Chlapci padli z višne dievčata z jahody (obe spoluautor Roman Brat), Poškoláci, Brata musíš poslúchať!, Nejdem a basta!, Očko Špehúň, Nototo a strašidelná škola Elvíry Múdrej, Lebo musím!, Môj malý zverinec, O Bezvláske.

Jedným z tajomstiev úspechu jej kníh je pravdepodobne skutočnosť, že sa v nich nesnaží nič idealizovať a svojich čitateľov vníma ako rovnocenných partnerov.