Preskočiť navigáciu.
Domov

Stretnutie s Branislavom Jobusom

Branislav Jobus, viac známy ako Braňo Jobus, či pod mediálne známou zdrobneninou Braňuško, je slovenský spevák, hudobník, spisovateľ a zakladateľ hudobného festivalu Vrbovské vetry.

Literárne Jobus debutoval v roku 2006 rozprávkovou knihou Láskavé rozprávky.
Druhé vydanie knihy vyšlo pre veľký úspech v r. 2007 v nakladateľstve Edition Ryba. V roku 2008 to bola zatiaľ jediná kniha pre dospelých Až na vrchol.

Ďalším literárnym počinom bola kniha Zázračné rozprávky z r. 2009. O rok neskôr vyšla Jobusovi kniha Muflón Ancijáš a jeho spanilá jazda (2010, Slovart), rozprávkové leporelo Na výlete do vesmíru (Agentúra Pohoda), ale aj audio kniha Láskavé rozprávky. V roku 2011 vyšlo pokračovanie knihy o Muflónovi Ancijášovi s názvom Ako Muflón Ancijáš cestoval na západ, takisto vo vydavateľstve Slovart. V roku 2013 vyšiel ďalší titul z tejto série pod názvom Ako Muflón Ancijáš sľub dodržal.

V roku 2012 vyšli kriminálne rozprávky Komisár Mrodge, ktoré v roku 2016 uzreli svetlo sveta aj v animovanej podobe /Jakub Kroner/.
V roku 2014 vyšla Jobusovi kniha Ja nič ja muzikant, 2015 PLAJKO a v roku 2016 dva tituly ZVON a Tajná správa. V roku 2016 vyšlo aj CD s piesňami o knihách Jobusových s názvom JOBUS-PUBERTUS.

Ako najnovšia kniha vychádza práve v týchto dňoch s názvom Žubrienky inštalatérky.

www.martinus.sk