Preskočiť navigáciu.
Domov

Výstava Filipa Kuliseva AMAZING USA

Výstava nebude dostupná od 5.4.2013 od 15:00 do 8.4.2013 do 8:00 (z dôvodu zapojenia sa do medzinárodnej akcie Noc s Andersenom).

Veľvyslanectvo USA na Slovensku a Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja dávajú možnosť širokej verejnosti zhliadnuť veľkolepé prírodné scenérie najlepšieho európskeho fotografa prírody Filipa Kuliseva. Vernisáž výstavy pod názvom AMAZING USA sa uskutoční 4. marca 2013 o 16:30 hod. v priestoroch knižnice. Výstava potrvá do 24.4.2013.

 
Filip Kulisev MASTER QEP, FBIPP fotograf a cestovateľ patrí medzi významné osobnosti slovenských fotografov.
Väčšinu svojho života cestuje po svete. Vyhľadáva také lokality, ktorých je menej – geologicky či prírodne nevšedné (inšpirovať sa môžete na www.amazing-planet.com). Dostal do výberu elity svetových fotografov za rok 2012. Tá je súčasťou publikácie International Masters of Photography, ktorú vydalo americké vydavateľstvo World Wide Art Books, špecializujúce sa na vydávanie kníh o svetových umelcoch. Najlepšie diela z tvorby fotografov z prestížnej publikácie sa objavili aj na výstave, ktorú otvorili 10. februára 2013 v Múzeu umenia v Las Vegas a potrvá do 23. marca2013. International Masters of Photography je prvou knihou o súčasných fotografoch zo všetkých fotografických žánrov z celého sveta. Prioritne je určená pre tisíc najväčších múzeí, galérií a agentúr vo svete.
 
Filip Kulisev je držiteľom certifikátu a najvyššieho titulu Master QEP (Qualified European Professional Photographer) ako druhý na svete v kategórii príroda. V januári 2012 sa stal prvým profesionálnym fotografom z krajín strednej a východnej Európy, ktorý získal v Londýne, v kategórii prírodné scenérie, najvyššie ocenenie, certifikát a titul Fellow od Britského inštitútu profesionálnych fotografov (FBIPP). Je len tretím a najmladším držiteľom tohto ocenenia na svete. Zároveň je autorom štyroch publikácií o najkrajších miestach na našej planéte.