Premena do krásy – výstava motýľov
1. septembra 2017
65 ROKOV ČÍTATE S NAMI – výstava fotografií
2. septembra 2017

Idiot v knižnici

Výstava s názvom „Idiot v knižnici“ bola vytvorená pre Knihovnu Akademie věd ČR. Je spoločnou prácou skupiny X-POZICE, voľného združenia fotografov, prispievajúcich na internetový server o fotografii www.paladix.cz. „Výstava pozostáva zo série humorne inscenovaných fotografií na tému ako sa „správať“ v knižnici. Modelmi sú priamo členovia X-POZICE ktorý sa bravúrne vžili do role jednotlivých „návštevníkov“ knižnice v duchu Dostojevského idiota“ povedal pár slov o výstave Ladislav Viszoczky, Rožňavčan, žijúci už niekoľko rokov v Prahe, ktorý prišiel s nápadom vystaviť zaujímavé fotografie českých fotografov v Rožňave. A čo povedal jeden z členov českej skupiny fotografov X-POZICE? „Ptáte se, jak toto zvláštní téma vzniklo? Naší kamarádce byly prý před časem nabídnuty k darování Dostojevského knihy. Její, pro nás již památná reakce „Věčného manžela bych chtěla, Idiota mám doma“, nás již v roce 2007 inspirovala k prvnímu vzájemnému fotografickému “domácímu úkolu” na téma “Idiot v Knihovně” A čo sa stane, keď taký idiot neostane doma, ale navštívi knižnicu? Odpoveď nájdete na vystavených fotografiách českých autorov. Výstava potrvá do 2.11.2016. Vstup je voľný.