Šťastné a veselé Vianoce a šťastný nový rok 2018
Február v znamení lásky
16. januára 2018

Fond na podporu umenia

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave získala v roku 2017 prostredníctvom projektu „Kniha – okno do duše“ finančné prostriedky na nákup literatúry. Tento projekt je realizovaný vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia. Používatelia a návštevníci knižnice majú tak k dispozícii množstvo nových kníh nielen z oblasti krásnej literatúry, ale aj náučnej literatúry a to pre všetky vekové kategórie (deti, mládež i dospelých) na úseku pre deti a mládež, úseku náučnej literatúry, beletrie a úseku umenia a hudby.

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave získala v roku 2017 prostredníctvom projektu „Informácie a internet v knižnici pre všetkých“ finančné prostriedky na nákup troch nových počítačov, ktoré boli nainštalované a sprístupnené pre širokú verejnosť na úseku beletrie, úseku náučnej literatúry a úseku umenia a hudby. Tento projekt, vďaka ktorému dochádza k rozšíreniu prístupu k PC, je realizovaný vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia. Pre všetkých, ktorí milujú oddych s knihou, či potrebujú získať nové informácie z rôznych odborov pre štúdium, prácu alebo svoje hobby sú tieto počítače dostupné pre širokú verejnosť v rámci výpožičných hodín knižnice.